XPRINT Pocket AR Photo Printer - ένας συμπαγής εκτυπωτής για "κινούμενες" φωτογραφίες

XPRINT Pocket AR Photo Printer_04

Δεν έχω παρουσιάσει νέα από το Xiaomi για πολύ καιρό, ήρθε η ώρα να το αλλάξω. Αυτή τη φορά, ένα εντελώς νέο προϊόν στο χαρτοφυλάκιο του κινεζικού κατασκευαστή. Ένας μικρός, φορητός εκτυπωτής φωτογραφιών με αποτέλεσμα "εικόνας από το Χάρι Πότερ", σίγουρα θα αγοράσω.

Επιτρέψτε μου να ξεκινήσω με τον πιο σημαντικό, πίνακες όπως από τον Harry!

... δυστυχώς, χρειάζεστε ένα smartphone γι 'αυτό. Η αυξανόμενη πραγματικότητα είναι όλο και περισσότερο εισερχόμενη στον κόσμο μας. Η Xiaomi αποφάσισε επίσης να χρησιμοποιήσει αυτήν την τεχνολογία. Για να αναβιώσει μια φωτογραφία, πρέπει να προστεθεί ένα μικρό κομμάτι βίντεο πριν από την εκτύπωση, την οποία ο εκτυπωτής θα εφαρμόσει στην εκτύπωση. Στη συνέχεια, απλά κοιτάξτε τη φωτογραφία μέσω της κάμερας του smartphone και των hacks, σχεδόν όπως στον Χάρι.

XPRINT Pocket AR Photo Printer może komunikować się za pomocą NFC, Bluetooth i Wi-Fi. Minusem jest fakt, że w zestawie znajduje się tylko 20 sztuk papieru do druku, które drukarka jest wstanie wykorzystać w ciągu niespełna 150 sekund. Tak, urządzenie jest w stanie wydrukować do 9 zdjęć na minutę. Fotografie są automatycznie pokrywane przezroczystą warstwą ochronną po wydruku. Papier jest to produkt japońskiej firmy DNP, która zapewnia, że zdjęcia mogą być przechowywane przez wiele lat, bez strachu że stracą na jakości. Głowica drukująca została wykonana przez japońską firmę Kyocera, która zapewnia rozdzielczość wydruku poand 300 dpi.Εκτυπωτής φωτογραφιών ARP Pocket AR

Mały rozmiar 13cm x 8cm , jak również niska waga to duże atuty nowego cudeńka od Xiaomi. Bez problemu można nosić w plecaku czy damskiej torebce o nieskończonej pojemności. Są już na rynku podobne rozwiązania ale, ceny konkurencyjnych urządzeń zaczyna się o 100$ w górę. Xiaomi jak to Xiaomi, chce konkurować na rynku ceną nie tracąc przy tym na jakości. XPRINT Pocket AR Photo Printer wycenione zostało na 399 juanów czyli około 63$να μην είναι πολύ χρωματιστό, αυτή η τιμή θα ισχύει στην Κίνα. Για εμάς, η τιμή θα είναι υψηλότερη, πόσο; Θα δείξει την αγορά, για τώρα το κατάστημα Banggood dodał urządzenie na swoją stronę. Wycenili na $109.99, lecz jest to tylko alert cenowy a nie możliwość kupna. Póki co nie ma informacji czy papier innych producentów będzie kompatybilny. Xiaomi wyceniło swoje papier na 40 juanów czyli około $6 za opakowanie w którym znajduje się 20 sztuk.

Συγγραφέας: Michał

Geek. Apple και Xiaomi ανεμιστήρα. Στον ελεύθερο χρόνο μου τρέχω ένα blog PokolenieSmart.pl